Ankara Drone Çekimi 4K Ultra HD 60 Fps | Yenimahalle | Çankaya | Atakule | Etimesgut #ankara #drone
Ankara'da yapılan arkeolojik kazılar geçmişte Hititlerin, Friglerin, Lidyalıların ve Galatların yaşamış olduklarını gösteriyor. Selçuklu Sultanı Alparslan 1071 yılında Bizans ordularını Malazgirt'te mağlup edince Ankara'nın kaderi değişmiştir. Şehir Türklerin eline geçmiştir. Moğol istilaları sonucu Selçuklular zayıf düştüğünde bir süre İlhanlılar kenti yönetse de 1354 yılında Orhan Gazi’nin oğlu Süleyman Paşa, şehri Osmanlı'ya kazandırmıştır. 1402 yılında Beyazıt Timur'a yenilince şehrin kaderi tekrar değişmiştir. Timur Ankara'dan ayrılınca Beyazıt'ın oğlu Mehmet Çelebi padişahlığını ilan etmiş ve Ankara'yı tekrar almıştır. 1921 Sakarya Muharebelerinde Polatlı kırsalına kadar gelen Yunana karşı büyük çarpışmalar, 5,713 Şehit ve Büyük Taarruz (26 Ağustos 1922) ile düşman bu noktada durdurulmuştur. 
-Archaeological excavations in Ankara show that Hittites, Phrygians, Lydians and Galatians lived in the past. The fate of Ankara changed when the Selçuklu Sultan Alparslan defeated the Byzantine armies in Malazgirt in 1071. The city fell into the hands of the Turks. Although the Ilhanlis ruled the city for a while when the Selçuks were weakened as a result of the Mongol invasions, Orhan Gazi's son Süleyman Pasha brought the city to the Ottoman Empire in 1354. When Beyazıt was defeated by Timur in 1402, the fate of the city changed again. When Timur left Ankara, Beyazıt's son Mehmet Çelebi declared his sultanate and took Ankara again. In the 1921 Sakarya Battles, the enemy was stopped at this point with great clashes against the Greeks who came to the Polatlı countryside, 5,713 Martyrs and the Great Offensive (26 August 1922).

     Özel Not: İstanbul drone severler tarafından sürekli çekiliyor, tekrar eden binlerce görüntü var. Ankara ise aralarında oldukça nadir. Karınca kararınca bir emek verdim ve Ankara'yı en güzel nasıl tanıtabilirim diye düşündüm, uzun uğraşlar sonucunda da böyle bir çalışma hazırladım. Ankara tarihine not bırakabileceğimiz çok değerli görüntüler var. Kıymetinin bundan seneler sonra anlaşılacağını düşünüyorum. Değer verip izlediğiniz için çok teşekkür ediyorum. Dişimle tırnağımla kazıyarak çektiğim ve sunmaya çalıştığım bu güzel görüntüleri küçük bir yüzüğe şekil vermeye çalışan zanaatkârın naçizane el emeği olarak düşünülebilirsiniz. Drone uçurduğum yerlerin 360 derecelik fotoğraflarını facebook hesabıma, en çarpıcı görüntülerden derlediğim kısa videoları da instagram hesabıma yüklemeye çalışacağım. Sevgilerimi saygılarımı sunuyorum iyi seyirler.
Daha yeni Daha eski

نموذج الاتصال